W dniu 7.02.2020r. biblioteka szkolna w ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Sieradzu  zorganizowała spotkanie z ratownikiem medycznym, p. Adamem Chrabelskim, który przeprowadził warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie zatytułowane - Ciekawi ludzie, ciekawe zawody, odbyło się na lekcji wychowawczej w klasie 5e.
Uczniowie uczyli się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dowiedzieli się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób wzywać pomoc, i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Fascynującym, a zarazem bardzo ważnym punktem spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie.
Było to niezwykle ważne i ciekawe spotkanie, gdyż uwrażliwiło uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyło podstawowej wiedzy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.