foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

W środę 13 października 2021 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych.
To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor pani Helena Rajewska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu.

Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.
Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania.
Uczniowie klasy IIa i IIc przygotowali program artystyczny pt. „ Jak oni ślubują” Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Ważnym akcentem tej uroczystości było corocznie obchodzone święto wszystkich pracowników oświaty, tak zwany Dzień Nauczyciela, przypadający na 14 października.
Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w 1773 roku.
Uczniowie klas starszych wierszem i piosenką wyrazili swoją wdzięczność Dyrekcji oraz Nauczycielom za przekazywaną wiedzę, cierpliwość, serce, dobre słowo i wychowanie. Nie ulega wątpliwości, że Barbara Cage miała rację mówiąc: „Nauczyciel odmienia życie każdego dziecka , całych rodzin, jak i przyszłość nas wszystkich”. Podziękowania skierowane zostały również do administracji oraz wszystkich pracowników szkoły, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo, porządek, a swoją pracę wykonują z należytym zaangażowaniem.

 

Materiał filmowy

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.