28 października 2021r. uczniowie klasy IIe wraz z wychowawcą nawiedzili cmentarz parafialny w Sieradzu. Na kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych zapalili znicze na grobach osób zmarłych zasłużonych dla naszej Ojczyzny, miasta i szkoły – powstańców styczniowych, żołnierzy biorących udział w walkach we wrześniu 1939r., 20 Sieradzkich Zakładników rozstrzelanych przez hitlerowców, Antoniego Cierplikowskiego oraz patrona szkoły Bolesława Zwolińskiego.

Przy symbolicznych mogiłach oddano także cześć pamięci tych, których groby znajdują się daleko lub nie ma ich w ogóle – ofiarom hitlerowskich obozów koncentracyjnych oraz obywatelom polskim zamordowanym w Katyniu i Charkowie. Wyjście na cmentarz było także okazją do przypomnienia właściwych zasad zachowania się w tym szczególnym miejscu, w którym wspominamy tych, którzy już od nas odeszli.