Czy wiecie, że nazwa ‘jasełka’ wywodzi się od staropolskiego słowa ‘jasło’ oznaczającego żłób?
Za twórcę jasełek uznaje się św. Franciszka z Asyżu, który na początku XIII w. zaaranżował scenę narodzin Jezusa w Betlejem. Zwyczaj kolędowania przywędrował do Polski na przełomie XIV/XV w. i pozostał do dziś. To ulubiona tradycja wielu Polaków, których jasełka wprowadzają w świąteczny nastrój. Zwłaszcza dla dzieci oczekiwanie na Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku.

Tradycją naszej szkoły są coroczne prezentacje jasełek w wykonaniu uczniów przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli. Również w tym roku nie mogło ich zabraknąć.
Nasi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych: aktorskich, wokalnych i muzycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach odegrali łącznie 6 przedstawień: w czwartek 16 grudnia - dla klas najmłodszych i wieczorem - dla rodziców i nauczycieli oraz w piątek – dla starszych klas.
Na scenie wystąpiło 62 uczniów. Występ 21 chórzystów przygotowała p. Emilia Szczepańska, natomiast 41 młodych aktorów – panie: Urszula Michalska, Anna Sękulska i Magdalena Wielowska.
Ogromne zaangażowanie i czas poświęcony na próby przyniosły dobre efekty. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Widzów szczególnie urzekli uczniowie klasy 1 b (wych. p. Ewa Małkowska) występujący w roli owieczek.

Zespół przygotowujący jasełka wyraża serdeczne podziękowania pracownikom obsługi i uczniom, którzy wsparli nas w dekoracji sali. Szczególne podziękowania dla tych uczniów, którzy pomogli nam wykonać gwiazdki. Bez Was sala nie wyglądałaby tak pięknie.