foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

Documaster Campus - logowanie

Jak co roku gościnna filia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Reymonta zaprosiła naszych uczniów do siebie. Najmłodsi – klasa I b i Id, uczestniczyli w spotkaniach w ramach Dnia Pluszowego Misia. Pierwszoklasiści wysłuchali historii pluszowych niedźwiadków oraz fragmentów wierszyków i opowiadań.
Uczniowie klasy III a i III f uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Frączek. Autorka jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, ale przede wszystkim znaną i lubianą autorką literatury dziecięcej. W swojej twórczości dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie i kulturze słowa, rozprawia się z błędami językowymi, a wszystko podane w dowcipnej i przystępnej dla dzieci formie.


Autorka zaprosiła dzieci do spontanicznej rozmowy. Bardzo szybko nawiązała z nimi kontakt opowiadając historie ze swojego życia. Zdradziła dzieciom, iż często inspiracją do napisania nowego utworu jest codzienność. Ważną rolę w jej twórczości pełnią zwierzęta: pies i sześć kotów.  Chętnie i z humorem odpowiadała na ich pytania, a także oczekiwała odpowiedzi na zadawane pytania.
Pani Agnieszka Frączek opowiedziała dzieciom jak powstaje książka. Zwróciła uwagę na ważną rolę ilustratora. Dzięki ilustracjom dzieci łatwiej zapamiętują jej tekst. Autorka pisząc dla dzieci zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania i zarazem nauczyć je prawidłowej wymowy i pisowni.
Autorka w sympatyczny sposób czytała i recytowała swoje wiersze i wspólnie z dziećmi „tropiła” błędy, jakie zdarza nam się popełniać na co dzień. Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w spotkaniu z zaciekawieniem słuchali opowieści i recytacji p. Agnieszki Frączek. Ciepła i serdeczna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom.
Na koniec spotkania dzieci z wypiekami na twarzy oczekiwały na dedykacje, które autorka umieszczała w ich zakupionych podczas spotkania, książeczkach.

 

 

Projekty unijne

Szkolny BIP

Licznik odwiedzin

3716756
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Razem
5088
8416
21649
3609195
316015
290930
3716756

Your IP: 3.237.94.109
2020-09-29 14:55

Sirman

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.