foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

Jak co roku gościnna filia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Reymonta zaprosiła naszych uczniów do siebie. Najmłodsi – klasa I b i Id, uczestniczyli w spotkaniach w ramach Dnia Pluszowego Misia. Pierwszoklasiści wysłuchali historii pluszowych niedźwiadków oraz fragmentów wierszyków i opowiadań.
Uczniowie klasy III a i III f uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Frączek. Autorka jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, ale przede wszystkim znaną i lubianą autorką literatury dziecięcej. W swojej twórczości dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie i kulturze słowa, rozprawia się z błędami językowymi, a wszystko podane w dowcipnej i przystępnej dla dzieci formie.


Autorka zaprosiła dzieci do spontanicznej rozmowy. Bardzo szybko nawiązała z nimi kontakt opowiadając historie ze swojego życia. Zdradziła dzieciom, iż często inspiracją do napisania nowego utworu jest codzienność. Ważną rolę w jej twórczości pełnią zwierzęta: pies i sześć kotów.  Chętnie i z humorem odpowiadała na ich pytania, a także oczekiwała odpowiedzi na zadawane pytania.
Pani Agnieszka Frączek opowiedziała dzieciom jak powstaje książka. Zwróciła uwagę na ważną rolę ilustratora. Dzięki ilustracjom dzieci łatwiej zapamiętują jej tekst. Autorka pisząc dla dzieci zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania i zarazem nauczyć je prawidłowej wymowy i pisowni.
Autorka w sympatyczny sposób czytała i recytowała swoje wiersze i wspólnie z dziećmi „tropiła” błędy, jakie zdarza nam się popełniać na co dzień. Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w spotkaniu z zaciekawieniem słuchali opowieści i recytacji p. Agnieszki Frączek. Ciepła i serdeczna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom.
Na koniec spotkania dzieci z wypiekami na twarzy oczekiwały na dedykacje, które autorka umieszczała w ich zakupionych podczas spotkania, książeczkach.

 

 

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.