foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

W piątek obchodziliśmy kolejne święto naszej szkoły. To już 38 lat istnienia naszej placówki, której patronem jest Bolesław Zwoliński- jej pierwszy dyrektor. Urodził się 10 marca 1935 roku, miał więc 4 lata, gdy wybuchła II wojna światowa. Kiedy  był sześciolatkiem wraz z rodziną  został wywieziony na roboty do Trzeciej Rzeszy. Po wojnie cała rodzina wróciła szczęśliwie do Polski.
Święto szkoły to okazja, by poznać życie człowieka, który przyczynił się do powstania naszej szkoły. Uczniowie chętnie oglądali pamiątki związane z życiem i działalnością Bolesława Zwolińskiego.


            Tego dnia uczniowie poszczególnych klas pełnili wartę honorową przed tablicą pamiątkową patrona naszej szkoły.
Święto szkoły to także dobry  moment, by przypomnieć historię naszej placówki. We września 1984 roku rozpoczęły w niej naukę pierwsze dzieci. Szkoła została zaplanowana na tysiąc czterystu uczniów, ale już 10 lat później uczyło się w niej aż dwa tysiące siedemset sześćdziesiąt jeden dzieci. Nauczycieli było zaś stu czterdziestu czterech, w tym czternastu polonistów, piętnastu matematyków,  jedenastu wuefistów i trzydziestu sześciu nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. Lekcje rozpoczynały się 8.00, a kończyły o 18.00.
Przez te 38 lat naszą szkołę ukończyło wielu uczniów, którzy dorośli  i przyprowadzili tu swoje dzieci. To miłe, bo tworzy się pewna tradycja. Mamy nadzieję, że do naszej szkoły będzie chodzić niejedno pokolenie. My z pewnością łączymy z naszą szkołą miłe wspomnienia, które zawsze będą stanowić ważny element naszego życia.

 

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.