7 kwietnia uczniowie klasy IIb oraz IIe odbyli niedaleką, ale pełną wrażeń wycieczkę do Łodzi. Pierwszy punktem tego wyjazdu było Muzeum Włókiennictwa. Klasa IIe zwiedziła tam część wystawy „Miasto-Moda-Maszyna” oraz wzięła udział w warsztatach pt. „Mam tyle na głowie”. Uczniowie przyjrzeli się różnym nakryciom głowy oraz dowiedzieli w jakich sytuacjach można je założyć. Przez chwilę sami mogli wcielić się w modystów i modystki, czyli osoby zawodowo zajmujące się wyrabianiem kapeluszy i stworzyć własne nakrycie głowy. Klasa IIb obejrzała część wystawy „Antoni Starczewski. Idea zapisu linearnego” oraz wzięła udział w warsztatach pt. „Poczuj rytm”.

Podczas nich uczniowie zastanawiali się czym jest rytm i czy można go usłyszeć, poczuć, zobaczyć. Odkryli, że rytm jest obecny nie tylko w muzyce, ale również w naszym ciele, otaczającej rzeczywistości a także sztuce. Na koniec zainspirowani twórczością Antoniego Starczewskiego stworzyli swoje własne rytmiczne prace plastyczne. Kolejnym punktem wycieczki był Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi i obejrzenie spektaklu „Dzieci i Ryby”, który jest koprodukcją z Teatrem Pinokio.

Przedstawienie to stanowi rodzaj manifestu na rzecz praw dziecka. Trzej mali i osamotnieni bohaterowie: Aria, Emil i Noko, to dzieci, które z powodu różnych okoliczności, nie mają przyjaciół w prawdziwym świecie. Aria nie ma na to czasu, gdyż ojciec bardzo dokładnie wypełnia każdy jej dzień życia dodatkowymi zajęciami, Noko jest odrzucona przez rówieśników z powodu swojego wyglądu a Emil zmaga się z problemami domowymi m.in. przemocą ojca. Z pomocą przychodzą Wymyśleni Przyjaciele, którzy pokazują, że każde z nich może walczyć o siebie, o swoje prawa oraz zmianę swojego życia. Uczniowie podczas spektaklu zobaczyli m.in. lalki stolikowe, ożywianie, animację przedmiotów i przestrzeni z zachowaniem maksimum iluzji czarnego teatru.