foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

W poniedziałek klasa VI a pojechała do Uniejowa na zaproszenie Stowarzyszenia Innowatorów Wsi, aby wziąć udział w projekcie „Promocja zboża i przetworów podczas eventu z okazji Dnia Dziecka”.
Uczniowie mieli okazję skorzystać z basenów termalnych w Uniejowie, na których spędzili dwie godziny, korzystając z różnych wodnych atrakcji. Pogoda dopisywała, więc zabawy w wodzie na basenach i zjeżdżalniach były tym bardziej przyjemne.
Potem uczniowie mieli czas na smaczny, pożywny posiłek, po którym odbyło się spotkanie z panią dietetyk. Podczas zajęć uczniowie sprawdzili i pogłębili swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania. Mogli dowiedzieć się wiele na temat rodzajów zbóż i przetworów zbożowych.


Potem zwiedzali zagrodę i mieli zajęcia w stodole krytej strzechą. Podczas nich wysłuchali pogadanki na temat powstawania chleba i jego historii. Obejrzeli też narzędzia wykorzystywane dawniej przez rolników.
Kolejną atrakcją okazał się zabytkowy wiatrak. Uczniowie wiele dowiedzieli się o sposobie jego działania. Mieli okazję obrócić wiatrak siłą własnych rąk, a także wejść na wszystkie jego poziomy.
Zajęcia zakończyły się skosztowaniem świeżo wypieczonych podpłomyków.

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.