Konkurs kaligraficzny „Mistrz  Pióra”

Chcąc zwrócić uwagę i rozpowszechnić wśród uczniów dbałość o staranne, kształtne i estetyczne pismo, zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs kaligraficzny dla uczniów klas I – III, pod hasłem: „Mistrz  Pióra”.

Konkurs odbył się 30 maja 2022 r., a przystąpiło do niego po dwóch przedstawicieli każdej młodszej klasy (I – III). Zadaniem uczestników było:

- staranne i bezbłędne przepisanie tekstu drukowanego (dostosowanego do wieku uczestnika),

- dokończenie literopodobnych szlaczków,

- piękne napisanie swojego imienia (przy czym uczniowie klas trzecich mieli wykonać to zadanie gęsim piórem maczanym w tuszu).

Jury w składzie: Katarzyna Gruszka, Anna Kita, Beata Pastusiak i Barbara Skotnicka, wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. I tak „Mistrzami Pióra” w bieżącym roku szkolnym zostali:

W klasach I:

I miejsce: Daria Jabłońska, kl. 1d

II miejsce: Hanna Pilc, kl. 1c

III miejsce: Aleksandra Kolasa, kl. 2d

W klasach II:

I miejsce: Zofia Matusiak, kl. 2d

II miejsce: Maria Sobieraj, kl. 2b

III miejsce: Kornelia Matusiak, kl. 2d

W klasach III:

I miejsce: Magdalena Tworek, kl. 3b

II miejsce: Dominika Urbaniak, kl. 3c

III miejsce: Leon Kwaczyński, kl. 3a

Pani dyrektor Helena Rajewska wręczyła laureatom nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.

Wasze zaangażowanie, drodzy Uczniowie, pozwala mieć nadzieję, że niezwykła sztuka kaligrafii nie odejdzie w zapomnienie.