foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

W czwartek, 13 października 2022 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości  pod okiem swoich wychowawczyń: pani  Barbary Skotnickiej, pani Agnieszki Janiak, pani Joanny Szudy, pani Beaty Pastusiak oraz pani Katarzyny Gruszki. Dzielnie uczyły się wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci w kolorowych  biretach, strojach galowych, piękna dekoracja sali gimnastycznej –  wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. 

Uczniowie klasy pierwszej mieli do wykonania kilka zadań. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, a także sportowe. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.
Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Pani Dyrektor Helena Rajewska przez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia.
Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków przez panią dyrektor. Ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów obecny na uroczystości Prezydent Miasta Sieradza Pan Paweł Osiewała.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym Życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.