foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

W poniedziałek 24.10.2022 roku gościliśmy w naszej szkole wielokrotnego reprezentanta Polski, kilkukrotnego złotego medalistę Mistrzostw Polski i ambasadora ogólnopolskiego projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pana Marcina Prusa.

Warto wiedzieć, że Marcin Prus w swojej karierze zawodniczej grał na pozycji środkowego i reprezentował barwy klubu Mostostal Kędzierzyn - Koźle i Gwardia Wrocław.

W trakcie spotkania z młodzieżą w bardzo trafny i realistyczny sposób opowiadał o dążeniu do celu młodego człowieka, właściwych wartościach którymi powinien się kierować oraz wyznaczaniu ścieżki rozwoju sportowca. Siatkarz tchnął w młodzież wiarę w osiągnięcie wybranego celu zarówno sportowego, jak i życiowego oraz wiarę w swoje siły, umiejętności, które zawsze muszą być poparte ogromną pracą i zaangażowaniem. Mówił o wartościach, które są niezwykle ważne w życiu, a mianowicie o szacunku do drugiego człowieka, wzajemnym wspieraniu się, a przede wszystkim o szacunku do samego siebie. Uświadamiał młodzieży skutki niewłaściwego zachowania w stosunku do innych, wyśmiewania, poniżania.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania zadawali liczne pytania na różne tematy, na które gość chętnie odpowiadał. Pytano m.in. o przebieg reprezentacyjnej i klubowej kariery, jakie odnosił sukcesy, jak wyglądał początek jego siatkarskiej przygody, odczucia po ostatnim w swojej sportowej karierze meczu…

Natomiast już na zakończenie imprezy przyszedł czas na zdjęcia i autografy.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Miało dużą wartość wychowawczą i merytoryczną. Ponadto wywołało silną interakcję między uczniami a prowadzącym.

 

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.