Młodzież SP nr 10 w Sieradzu z wizytą w Sejmie RP. 30 listopada 2022 roku zorganizowana została wycieczka do Warszawy dla klasy 8b i 8e. Opiekunami grupy byli: p. Danuta Kałuziak, p. Marta Brzęczek, p. Leszek Kacprzak. Pobyt w stolicy rozpoczął się od zwiedzania Sejmu RP. Uczniowie zapoznali się z historią tej instytucji, a następnie mogli obserwować trwające obrady izby niższej polskiego parlamentu.

Wyjazd do Sejmu został zorganizowany w ramach współpracy z Biurem Poselskim posła Piotra Polaka (klasy 8b i 8e pojechały do parlamentu na specjalne zaproszenie posła). Następnym punktem programu wizyty w stolicy było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Tutaj uczniowie mogli podziwiać zachowane zabytki kultury polskiej. Punktem kończącym pobyt młodzieży w Warszawie był spacer po Starym Mieście.