Uczniowie klas IId i IIe 7 grudnia wybrali się na mikołajkowy spektakl pt. ,,Przygody Mikołajka” do Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi. Spektakl przedstawiał perypetie szkolne i domowe bohatera książki ,,Mikołajek” Rene Goscinn’ego. Aktorzy mieli cudowne półmaski oraz kostiumy. Wśród głównych bohaterów, czyli niesfornego Mikołajka, najlepszego ucznia i pupilka  Ananiasza, leniwego Kleofasa, obżarciucha Alcesta, chwalipięty Gotfryda, przemądrzałego Rufusa - każde dziecko odnalazło jakąś cząstkę siebie.

Po spektaklu każda klasa udała się na warsztaty prowadzone przez aktorów, którzy zgłębili naszą wiedzę na temat lalek biorących udział w przedstawieniach, zadania aktora oraz pozwolili wcielić się nam w rolę aktora i odegrać krótkie przedstawienia.

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.