W ostatnich dniach w Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu odbyło się w kameralnej scenerii wernisażu prac plastycznych, wręczenie nagród i dyplomów dla dzieci biorących udział w szkolnym etapie diecezjalnego konkursu dla uczniów klas I – III szkół podstawowych: „Młodzi kreatorzy mody - najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej”.Organizatorem etapu diecezjalnego jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Włocławskiej Patronat zaś objął Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski.

Nagrody i dyplomy wręczyła p. Dyrektor wraz ze sponsorem ks. Przemysławem Kłosowskim.

Laureatami konkursu etapu szkolnego zostali:

I miejsce: Wiktoria Płachta kl. 3b

II miejsce: Aleksandra Burdelak kl. 2e

III miejsce: Weronika Jadwiszczak 2d

Wyróżnienie I: Grzegorz Gigauri 2d

Wyróżnienie II: Laura Majewska 3c

Niemal sześćdziesięcioro dzieci złożyło własnoręcznie wykonane prace, które oprócz waloru estetycznego posiadały ten ważniejszy – duchowe oddanie się Maryi. Owoc pracy dzieci jest przygotowaniem do ważnych wydarzeń: Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej i Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej. Przeżywać je będziemy pod hasłem: „Przez Matkę do Syna – 900 lat Diecezji Włocławskiej”.