foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

Każdego roku 17 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Również w Naszej szkole tego dnia miały miejsce szczególne wydarzenia, które miały przybliżyć uczniom tę postać, jak informacje o samej Irlandii.
W ramach przeprowadzanych obchodów została zorganizowana szczególna lekcja otwarta, w której swój czynny udział brała część uczniów klas trzecich i czwartych. Motywem przewodnim prowadzonych zajęć była oczywiście osoba Św. Patryka oraz symboli z Nim związanych. Wśród wielu zaprezentowanych ciekawostek nie zabrakło również dobrej zabawy.

Podczas zajęć chętnym uczniom malowaliśmy na policzkach zielone koniczynki, uczniowie śpiewali piosenki, a także uczyli się tańca irlandzkiego. Koniec zajęć zwieńczony był quizem wiedzy na temat patrona Irlandii. Zwycięzcą rywalizacji okazała się klasa 4c, ale przyznać trzeba, że wszystkie klasy wykazywały się sporą wiedzą i chętnie odpowiadały na postawione w quizie pytania. Szczególne podziękowania dla klas: 3b, 4d, 5a, 5b. 5c, 5d, 6a oraz 6b za liczne dekoracje przygotowane na tę uroczystość.

Dzień Świętego Patryka był w tym roku hucznie obchodzony także w klasach starszych uczniów. W trakcie lekcji języka angielskiego, uczniowie poznali historię irlandzkiego święta, a za pomocą okularów VR, mogli nawet przenieść się i podziwiać przepiękne widoki i miasta tej zielonej wyspy. Dzień Świętego Patryka był też świetna okazją do poćwiczenia tańca irlandzkiego i do zrobienia sobie zdjęcia z Leprechaunem, który witał wszystkich w głównym holu szkoły.
Wspomniane powyżej wydarzenia z pewnością przyczyniły się do zwiększenia wiedzy na temat Irlandii i ich patronie, a niesztampowa i zabawowa forma przeprowadzenia zajęć sprawi, że dzień ten będzie żył w świadomości uczniów jeszcze przed długi czas i spowoduje, że nowo poznane zagadnienia i fakty na temat Irlandii na dłużej zagoszczą w pamięci uczniów.


https://drive.google.com/file/d/1ZADMOI0xxyTl36DbJEWAJyw4DpcS4Wgo/view?usp=share_link

 

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.