foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

W piątek, 14 kwietnia 2023r., uczniowie klasy 6a i 6d pod opieką wychowawców: p. Agnieszki  Jurewicz-Szczepaniak i p. Leszka Kacprzaka z udziałem p. Dyrektor Heleny Rajewskiej oraz p. Mariusza Łagodzińskiego i p. Mateusza Jurczaka  przedstawicieli Rady Rodziców wzięli udział we wspólnym  sadzeniu lasu w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Łączą nas Drzewa”.
Na początku spotkania, Pan Edward Janusz, nadleśniczy Nadleśnictwa Złoczew    przywitał serdecznie nas i wszystkich zaproszonych do tego przedsięwzięcia gości. Następnie udaliśmy się na miejsce, gdzie gospodarz terenu, leśniczy Pan Zbigniew Wzgarda wraz z pracownikami przygotował narzędzia oraz sadzonki sosny jednorocznej. Przed przystąpieniem do pracy otrzymaliśmy fachowy instruktaż jak poprawnie sadzić drzewa, dobraliśmy się w pary i zabraliśmy się do pracy.


Celem  tej pięknej i pożytecznej akcji było uświadomienie sobie, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego dla naszego środowiska, że każde posadzone drzewo to większa powierzchnia zielonych płuc naszego kraju. Każdy z nas w trosce o środowisko dołożył  swoją małą ,,zieloną cegiełkę” dla bezpieczeństwa klimatycznego przyszłych pokoleń. Dla jednych był to pierwszy kontakt z sadzeniem drzewek, a inni mogli wykorzystać już swoje doświadczenia związane z ogrodnictwem. Dla wszystkich zaś była to też świetna okazja do aktywności na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody naszych lasów, w okresie budzącej się wiosny.
Na zakończenie, na wszystkich czekał ciepły posiłek, podczas którego mogliśmy zregenerować swoje siły, tym bardziej, że pogoda i humory wszystkim dopisywały.

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.