W dniach 18-19.05.2023 r. klasy 6d i 6e wraz z wychowawcami p. M. Olejniczak i p. L. Kacprzakiem wyjechały na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Pierwszego dnia  podziwialiśmy okazały dąb Bartek. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki da Vinci - największego w województwie świętokrzyskim miejsca popularyzującego nowoczesną naukę poprzez zabawę. Kolejnym punktem programu był zamek w Chęcinach - wzniesiony na przełomie XIII/XIV wieku z inicjatywy Wacława II króla Czech i Polski. Wieczorem po obiadokolacji pani przewodnik zorganizowała dla grupy warsztaty teatralne. Ich tematem przewodnim  były czarownice Gór Świętokrzyskich. Chłopcy wcielili się w postacie zbójów, a dziewczynki w czarownice. Wszyscy wspaniale się bawili, śpiewali, tańczyli. Następnego dnia, po śniadaniu pojechaliśmy zwiedzać opatowskie lochy.

Długość zwiedzanej trasy wynosi ok. 500 m i składa się z trzech poziomów, który najniższy sięga 14,5 m. Przedostatnim punktem programu była wizyta w Ujeździe i zwiedzanie zamku Krzyżtopór, który został wzniesiony na planie pięcioboku, z kamienia i cegły. Właścicielem zamku był ród Ossolińskich. W drodze do domu młodzież odwiedziła jeszcze osadę neolityczną w miejscowości Kopiec. Tutaj uczniowie mogli zobaczyć jak żyła ludność w neolicie, czym się zajmowała, jakie hodowała zwierzęta i co uprawiała.

Po dwóch dniach spędzonych w górach, bogatsi w nowe doświadczenia w piątek wieczorem wróciliśmy do Sieradza.