Organizatorem konkursu „Ekokreatywni na start!”, był Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina".

Konkurs był skierowanym do uczniów wszystkich 114 szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie gmin będących członkami Związku Komunalnego Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina". Realizowany był z podziałem na 4 regiony: miasto Kalisz oraz powiaty: kaliski wraz z pleszewskim, turecki, sieradzki.
Do konkursu przystąpiło ponad 180 zespołów uczniowskich, w tym siedem zespołów z naszej szkoły.

Zespoły konkursowe poświęciły sporo czasu na przygotowanie ciekawych plakatów i ulotek na temat zapobiegania powstawaniu odpadów i prawidłowej ich segregacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem.

Laureatami konkursu zostały następujące drużyny:

I miejsce-Maja Presia i Nikola Król z kl. 6e z pracą Segregacja  ważna  rzecz – niech odpady idą precz!

III miejsce - Dominika Andrysiak i Blanka Skorupa z kl. 6e  z pracą „Dbaj o środowisko”

Uczniowie otrzymają cenne nagrody rzeczowe.

Koordynatorem  konkursu była pani Elżbieta Stępień.