foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

W dniu 20 czerwca w naszej szkole odbyła się druga debata oxfordzka. Zadaniem debaty była dyskusja nad tezą "Media społecznościowe niszczą relacje międzyludzkie". Priorytetem było dla nas pokazanie uczniom, jak bezpiecznie  korzystać z mediów społecznościowych i jakie zagrożenia mogą one stanowić dla relacji między ludźmi.

W debacie uczestniczyli zwolennicy (Propozycja) i przeciwnicy tej tezy (Opozycja), czyli uczniowie klas ósmych i siódmych. W debacie udział wzięli także: Marszałek, Sekretarz, Jury (4 osoby – w tym przedstawiciel uczniów) . Debata przeprowadzona została z uwzględnieniem wszystkich zasad debaty oksfordzkiej. To było ważne doświadczenie wśród szkolnej społeczności-uczniowie mieli możliwość trafnie dobrać argumenty “za” i “przeciw”. Strony składały się z 4 uczniów – którzy wcześniej, w klasach, metodą ” burzy mózgów” poszukiwali najbardziej trafnych argumentów.  W podsumowaniu wyników debaty uczestniczyła również publiczność, która w głosowaniu wybrała zwycięzców debaty - Opozycję. Najlepsi mówcy debaty wybrani przez Jury, to: Alicja Dobroszek (kl.8c) oraz Szymon Reus (kl.8e).

Istotnym elementem całej inicjatywy była Publiczność, która z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała debaty.

Podsumowaniem efektów debaty, niech będzie pytanie jednej z uczennic:”A kiedy następna debata???” Uczniowie mieli okazję, w sposób kulturalny, dobierając stosowne argumenty, wypowiedzieć swoje zdanie w kwestii, która dotyczy ich tu i teraz. Myślę, że debata była interesującą lekcją tolerancji dla odmiennego punku widzenia.

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.