foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

Sadzimy Las to stwierdzenie, które 9 listopada towarzyszyło uczniom klasy 7c, którzy wzięli udział w akcji ekologicznej w Leśnictwie Potok. Pierwszym etapem sadzenia drzew był instruktaż obrazujący prawidłowe prowadzenie nasadzeń świerku z wykorzystaniem metody sadzenia z tzw. łopaty. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, a efekty ich pracy będziemy mogli podziwiać przez kolejne lata. Po ukończeniu zadania młodzież udała się do leśniczówki w Pyszkowie, gdzie przy ognisku miała okazję skosztowania zupy grzybowej przygotowanej dla wszystkich zaangażowanych w akcję. 

Ponadto w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli kwiaty i zapalili znicze na Mogile Powstańców Styczniowych. 
Za zaangażowanie i udział w akcji Sadzimy Las każdy z uczestników otrzymał piękny upominek w postaci darów lasu. Dziękujemy organizatorom akcji z Nadleśnictwa Złoczew oraz Leśnictwa Potok za możliwość udziału w tak istotnym dla naszej przyszłości wydarzeniu.

 

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.