Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu od lat jest niedoścignionym liderem rywalizacji sportowej wśród szkół podstawowych naszego miasta. Uczniowie naszej placówki co roku wyróżniają się również w prestiżowych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Łodzi bądź pod jego patronatem.

„Dziesiątka” świetnie realizuje zadania wspierania i rozwijania potencjału każdego ucznia.
W naszej szkole dostrzegane są potrzeby wszystkich podopiecznych, którzy mogą rozwijać swoje zdolności i talenty. Rozrasta się również ścianka pamiątkowa upamiętniająca imiona
i nazwiska laureatów oraz finalitów wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz interdyscyplinarnych.

W roku szkolnym 2023/2024 grono laureatów i finalistów konkursów wojewódzkich jest szczególnie duży. Możemy poszczycić się 7 laureatami i 12 finalistami najbardziej prestiżowych konkursów, co prezentuje poniższa tabelka.

Czytaj więcej: Nasze osiągnięcia

Uczniowie klas czwartych mieli dziś przyjemność uczestniczyć w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania poprowadzonych przez dietetyka - Panią Dorotę Cieślak. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami racjonalnego odżywiania i zdrową żywnością.

Czytaj więcej: W zdrowym ciele zdrowy duch. Spotkanie czwartoklasistów z dietetykiem.

Uczniowie klasy 7c udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu, gdzie w Ośrodku Szkolenia Komedy Wojewódzkiej PSP mieli możliwość spotkania się z przyszłymi strażakami. Nie zabrakło również zwiedzania jednostki i poznania pracy strażaka "od kuchni".

Czytaj więcej: Wizyta w KPPSP w Sieradzu

Co roku, 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska i ekologii. W naszej szkole jest to również dzień szczególny, ponieważ tego dnia rozpoczęliśmy obchody Tygodnia Ziem, przeprowadzając szereg działań i akcji, które miały nam przypominać o potrzebie dbania o przyrodę
i środowisko, w którym żyjemy na co dzień.

Czytaj więcej: Tydzień Ziemi

30 kwietnia 2024 w naszej szkole, jak co roku, uczciliśmy majowe święta.
Tegoroczne obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz święta flagi wyglądały nieco inaczej niż to bywało dotychczas. Na początek przedstawiciele wszystkich klas oraz nauczyciele wzięli udział w biegu na symbolicznym dystansie 1791 metrów.

Czytaj więcej: Majowe święta w SP 10

23.04.2024 roku klasa 5a wraz z p. L. Kacprzakiem udała się na sieradzki cmentarz. Tam na mogile Sieradzkich Zakładników młodzież złożyła kwiaty oraz zapaliła symboliczne znicze. Wojtek Pewniak krótko przedstawił kolegom  historię rozstrzelania Sieradzkich Zakładników. Była to ważna lekcja patriotyzmu. Warto i trzeba pamiętać o naszej historii, o ludziach, którzy często oddawali życie, po to, abyśmy my dzisiaj żyli w wolnej Polsce.

Czytaj więcej: Klasa 5a składa hołd Sieradzkim Zakładnikom

W ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Sieradzu uczniowie klas 6A i 6E wzięli udział w ciekawych zajęciach poświęconych najsłynniejszej lekturowej bohaterce – Ani Shirley. Panie bibliotekarki, jak zawsze, przygotowały intrygujące zadania, quizy i prezentacje. Skorzystaliśmy z nich w pełni i czujemy się gotowi do omawiania tej lektury na lekcjach języka polskiego. Nasza polonistka p. J. Pacholak będzie mogła być z nas dumna.

Czytaj więcej: Ania z Zielonego Wzgórza nie ma dla nas tajemnic