Dnia 15 kwietnia 2024 r. w związku z nawiązaną współpracą z Centrum Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu w gmachu Biblioteki Pedagogicznej odbyły się warsztaty plastyczne pt. "NOWE i SIELSKIE KLIMATY".

Inicjatorem warsztatów była Pani Arlena Przelazła-Matusiak, a uczestnikami Uczniowie klasy 7f
Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu.

Inspiracją do warsztatów była wystawa czasowa prac uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli, nawiązująca do malarstwa Jerzego Nowosielskiego.

Warsztaty poprzedziła krótka prelekcja dotycząca życia i twórczości artysty.
Część praktyczna to praca rysunkowo-malarska inspirowana surrealizmem, gdzie obiektem obserwacji była martwa natura.

Jak mawiał sam artysta: "Malowanie obrazów to jest przygotowywanie sobie przestrzeni, w której będziemy musieli żyć po śmierci, to jest budowanie sobie mieszkania. Jeśli nie kochasz tego, co malujesz, to szkoda czasu".

Efektem poniedziałkowego doskonalenia umiejętności artystycznych stało się 25 prac plastycznych.

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.