1. Samotni – Barbara Kosmowska

Autorka pisze o rzeczach smutnych z wielką pogodą ducha i niesłabnącym optymizmem. Udowadnia, że samotność to współczesna choroba, którą da się wyleczyć.

2. Tam, gdzie spadają Anioły – Dorota Terakowska

Niezwykle ciekawa, ciepła i mądra powieść. Choćby raz w życiu każdy z nas zastanawiał się nad sensem choroby i śmierci. Kto przeżył konflikt rozumu i wiary znajdzie w tej książce coś dla siebie.

3. Sekretne Życie Pszczół – Sue Monk

Książka pełna optymizmu, opowiadająca o przyjaźni, która może być lekiem na wszystkie zranienia i ból duszy.

4. Kawa z kardamonem – Joanna Jagiełło

„ Odnalezione przypadkiem stare zdjęcie kryje wstydliwą rodzinną tajemnicę, którą próbuje rozwikłać piętnastolenia Linka” – ten krótki fragment opisu książki jest zapowiedzią interesującej fabuły. Książka została nominowania: Do Nagrody Donga, Książka Roku 2011, Lista Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

5. Tyko nie impreza – Ida Pierelotkin

„Irmina nie należy do osób śmiałych, przebojowych i wygadanych. Czy uda jej się zwrócić na siebie uwagę genialnego gwiazdora kółka teatralnego?” – krótka zapowiedź brzmi intrygująco, a książkę warto przeczytać, by poznać losy bohaterów i znaleźć odpowiedź na pytanie.

6. Na wojnie i w miłości – Ida Pierelotkin,

Książka pełna perypetii i przygód młodych ludzi, warta polecenia ze względu na interesujące ujęcie tematu i ciekawą fabułę.

7. Klucze – Adam Lang

„…zaczęły się wakacje, ale gruzy mojego życia tak mnie przygięły do ziemi, że nawet nie przyszło mi do głowy, że wakacje są od tego, żeby gdzieś wyjechać.”

Książka o męskim punkcie widzenia i poglądach na życie. Jej siła tkwi w autentyczności i szczerym ukazaniu zmagań z problemami i wyzwaniami życia młodzieży, w tym wypadku licealistów.

8. Boy 7 – Mirjam Mous

„ Nic nie pamiętam… Nawet własnego imienia” – thriller, który wciąga i niepokoi od pierwszych kart książki.

9. Password – Mirjam Mous

W tej książce znajdziecie przedziwne wydarzenia, które stawiać będą bohaterów w niebezpieczeństwie i trudnym dojściu do prawdy.

10. Krzyż południa. Rozdroża – Jakub Ćwiek

Potyczki, wojenne fortele, brutalna walka to chleb powszedni bohaterów Ćwieka. Swojskie dialogi, wartka i wciągająca akcja sprawiają, że książkę czyta się szybko.

WSZYSTKIE POZYCJE MOŻNA WYPOŻYCZYĆ W SZKOLNEJ BIBLIOTECE!