Tradycyjnie w październiku  obchodzony  jest Międzynarodowy  Miesiąc  Bibliotek  Szkolnych.
Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca  Bibliotek Szkolnych brzmiało - „Książka to przyszłość”.
W ramach obchodów w/w święta biblioteka szkolna:

1. Ogłosiła konkurs poetycki - „Każdy ma prawo marzyć inaczej”, skierowany do uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum. Celem konkursu jest promocja  twórczości poetyckiej uczniów naszej szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w listopadzie.
  2. W Galerii w bibliotece, przygotowano wystawę prac plastycznych gimnazjalistów pt.: „Graficzny świat”,  którą można było podziwiać do 19 października 2018r.
  3. „Co nowego na naszych półkach”

W ramach działań promujących czytelnictwo przygotowano wystawę nowości wydawniczych opatrzonych recenzjami, by uczniowie mogli wybrać pozycje zgodne z ich zainteresowaniami czytelniczymi.

1. Z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych - 22 października 2018r. na przygotowanych kartonach zawieszonych na sztalugach i wystawionych w czytelni biblioteki szkolnej, można było składać : prośby do biblioteki i życzenia dla biblioteki.

W tym dniu wszyscy odwiedzający bibliotekę szkolną częstowani byli słodyczami.

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych mają na celu promocję czytelnictwa i działań biblioteki szkolnej oraz zachęcenie uczniów do czytania książek spoza kanonu lektur obowiązkowych.

Przez cały rok szkolny zachęcam wszystkich uczniów i nauczycieli do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.