Październik to Miesiąca Bibliotek Szkolnych.  Z tej okazji w dniu 04.10.2021r. w bibliotece szkolnej, uczniowie  klasy 7G, w ramach lekcji doradztwa zawodowego, prowadzonego przez p. Annę Jędrzejewską, wzięli udział w spotkaniu z cyklu - „Ciekawi ludzie, ciekawe zawody” z artystką plastykiem – Panią Katarzyną Nolbert-Presią,  absolwentką Szkoły Podstawowej nr 10 im. Bolesława Zwolińskiego w Sieradzu w 2000 roku.  Ukończyła PLSP  w Zduńskiej Woli. W latach 2010-2013 studiowała w ASP w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa - specjalizacja: projektowanie graficzne. Prezentowała swoje prace malarskie  i graficzne m.in. na wystawie indywidualnej w 2016r. w Centrum Informacji Kulturalnej  w Sieradzu oraz podczas XIV Sieradzkich Prezentacjach Plastycznych w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu.

Na spotkaniu z Panią Katarzyną Nolbert-Presią, uczniowie dowiedzieli się, kiedy, w jakich okolicznościach, a także, jak zainteresowania plastyczne gościa, wpłynęły na wybór ścieżki kształcenia. Pani Katarzyna podzieliła się swoimi przemyśleniami dotyczącymi sztuki szeroko pojętej,  procesu tworzenia i podążania własną drogą. Pokazała uczniom swoje obrazy na płótnie i  linoryty. Wyjaśniła  pojęcia: rzeźba, linoryt, szkic, projektant, konstruktor odzieży. Mówiła także o swoich zainteresowaniach krawiectwem i projektowaniem mody.

Był też czas na zadawanie pytań, które w przyszłości mogą pomóc uczniom podjąć świadomą decyzję przy wyborze szkoły średniej i planowaniu ścieżki kariery.

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.