foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W dniu 14 listopada 2017 r. w naszej szkole została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Jej celem jest popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.
Olimpus odbywał się na dwóch poziomach: do pierwszego przystępowali uczniowie klas IV – VI, a do drugiego klas VII oraz II i III gimnazjum. W konkursie wzięło udział 18 naszych uczniów (9 osób z klas V-VI i 11 z klas II –III gimnazjum). Warto zaznaczyć, że do tegorocznego Olimpusa przystąpiło 3636 uczniów szkół podstawowych z klas IV - VI i 2935 uczniów z klas VII oraz gimnazjum.
Nasi uczestnicy olimpiady wykazali się dużą wiedzą, bo wśród uczestników poziomu I 17. miejsce w kraju zajął Maciej Pewniak z kl. V e (opiekunka p. Jolanta Pacholak), a 19. Agata Wewersowicz z kl. V a (opiekunka p. Magdalena Owczarek). Podobnie wysoko uplasowali się uczniowie gimnazjum. Artur Ograbek z kl. III d zajął 17. (opiekunka p. Anna Sękulska), a Oliwia Chudzik także z kl. III d (opiekunka p. Anna Sękulska) 18. miejsce w Polsce.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.