foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

W dniu 02.12.2017 r. reprezentacja szkoły wzięła udział w III Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej w Przyrowie. Dwie drużyny w roczniku 2005 i 2008 rywalizowały w tym turnieju. Ekipy prowadzone przez Patryk Kurpisza na swojej drodze pokonały takie zespoły jak Piast Przyrów, Warta Mstów, RAP Radomsko czy UKS Włoszczowa. Obie drużyny w swoich finałach zmierzyły się z drużyną UKS Raków Częstochowa. Młodsi zawodnicy swój mecz zaczęli bardzo nerwowo i w ciągu 5 minut stracili 4 bramki. Następnie mecz troszeczkę się odwrócił i to nasi zawodnicy dominowali na boisku. Niestety nieudało im się zakończyć dobrych akcji celnym trefieniem. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla UKS Raków Częstochowa.


Ostatni mecz turnieju rozegrali zawodnicy SP 10 Sieradz oraz UKS Raków Częstochowa w roczniku 2005. Starsi koledzy chcieli dać przykład młodszym jak należy grać z Rakowem. Finał stał na bardzo wysokim poziomie. Bardzo szybko nasi zawodnicy strzelili bramkę. Dobra gra w obronie i świetna dyspozycja Gabriela Walczaka na bramce nie pozwalały przeciwnikom rozwinąć się w ataku.
W 8 minucie spotkania po dobrym świetnym przechwytem popisał się Igor Jatczak i będąc sam na sam podał do Pawła Lisieckiego i zrobiło się 2:0 dla naszych. SP 10 Sieradz ciągle kontrolował spotkanie i nie pozwalał dochodzić do sytuacji podbramkowych. W 13 minucie jednak dość przypadkowo piłka odbiła się od dwóch zawodników i do pustej bramki strzelił Damian Woszczyk (król strzelców turnieju). Do końca spotkania dominowała już nasza drużyna, która miała jeszcze
jedną sytuację na podwyższenie. Niestety wynik nie uległ zmianie i zwycięstwo w całym turnieju przypadło naszej drużynie. Nagrodę najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Gabriel Walczak.
Wyżej wymienione zespoły  i zawodnicy zostali obdarowani dyplomami, pucharami i
medalami, nagrodami rzeczowymi w postaci piłek nożnych i gier sportowych ufundowanymi przez: Starostwo Powiatowe w Częstochowie, europoseł Jadwiga Wiśniewska oraz poseł Szymon Giżyński.
Ceremonii wręczenia dokonali: starosta częstochowski Krzysztof Smela, wójt gminy Przyrów Robert Nowak, Ponadto wręczono drużynom.

Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.