Uczniowie klasy II B podczas realizacji tematów związanych ze zdrowym odżywianiem i ochroną przed chorobami mieli możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Każdy z nich zamienił się w małego kucharza i przygotował zdrową, kolorową sałatkę. Był to również czas na przypomnienie zasad bezpiecznego posługiwania się nożem oraz higieny pracy. Każdy z uczniów mógł wybierać z naszego „warzywnego sklepiku” produkty, które zechciał użyć do przygotowania sałatki. Wśród nich były różne rodzaje sałat, papryki, pomidory, ogórki, kiełki roślin, zioła oraz dodatki, takie jak oliwa, różne gatunki białych serów, cytryna. Zwieńczeniem kulinarnego trudu było kosztowanie sałatek. Uczniowie postanowili także zabrać je do domów, aby móc się pochwalić swoimi dokonaniami i poczęstować rodziców.