foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

13.033.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.
W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w stroju galowym. Przy głównym wejściu zostały rozstawione gabloty z pamiątkowymi zdjęciami przedstawiającymi p. Bolesława Zwolińskiego z okresu, w którym pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu, licznymi odznaczeniami, jakimi został wyróżniony oraz kroniką szkolną, z której możemy się dowiedzieć jak powstawała nasza szkoła oraz kiedy otrzymała imię i sztandar.
Obok tablicy upamiętniającej naszego patrona wybrani uczniowie sprawowali wartę.
Najważniejszym wydarzeniem opisywanego dnia było uroczyste spotkanie przedstawicieli samorządów klasowych z żoną p. Bolesława Zwolińskiego oraz p. Krystyną Przybył, byłą panią dyrektor naszej szkoły. Po krótkim zaprezentowaniu sylwetki p. Bolesława Zwolińskiego przez jednego z wychowanków naszej szkoły, obie panie udzielały odpowiedzi na pytania zadawane przez zgromadzonych uczniów.


Dowiedzieliśmy się, że p. Bolesław Zwoliński był wspaniałym nauczycielem matematyki, miłośnikiem sportu i zwierząt, zwłaszcza rybek, których miał w domu mnóstwo. Po jego śmierci żona pana Zwolińskiego przekazało jedno z jego licznych akwariów szkole. Uwielbiał grać na instrumentach muzycznych , a w szczególności na akordeonie. Zawsze służył radą i pomocą. Dla swoich uczniów był jak tata. Jednym słowem, p. Bolesław Zwoliński był wielką, niezapomnianą postacią, nieprzeciętnym człowiekiem, stanowiącym przykład dla wielu pokoleń nauczycieli i uczniów, jak żyć i pracować.

Po zakończeniu całej uroczystości złożono kwiaty na grobie naszego patrona.

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.