foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego, religii oraz muzyki zorganizowali dla swoich podopiecznych szereg niespodzianek.

Na lekcjach języków obcych uczniowie brali udział w konkursach, rozwiązywali zagadki, przedstawiali prezentacje multimedialne na temat różnych krajów europejskich, powtarzali łamańce językowe i nie tylko. Pojawiły się też specjały kulinarne z różnych zakątków świata, np. niemiecka sałatka ziemniaczana, francuskie makaroniki i ślimaczki, hiszpańskie babeczki, a także szwajcarskie i włoskie ciasteczka.

Na lekcjach religii uczniowie zapoznawali się z tekstem modlitw w innych językach europejskich, a na muzyce śpiewali zagraniczne utwory, np. "My heart will go on" (Celine Dion) czy "Shallow" (Lady Gaga i Bradley Cooper).

Na świetlicy natomiast, powstały piękne napisy powitalne w języku niemieckim, angielskim, włoskim i hiszpańskim wykonane z kolorowego papieru i bibuły.

Oprócz tego na każdej przerwie można było wziąć udział w konkursie wiedzowym, w którym, na każdego kto udzielił poprawnej odpowiedzi czekała miła niespodzianka.

Wszyscy świetnie się bawili. Dzięki obchodom Europejskiego Dnia Języków uczniowie uświadomili sobie jak ważna jest nauka języków obcych.

 

 

Movie Maker: Kopia DZIEŃ JĘZYKÓW EUROPEJSKIC

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.