Documaster Campus - logowanie

Nasza Szkoła wzięła udział w akcji „Tornister misyjny”.
W dniach od 23 września do 4 października zbieraliśmy przybory szkolne i zeszyty dla dzieci z Tanzanii, Kenii, Papui i Nowej Gwinei.
Uczniowie przynosili zakupione przez siebie przybory szkolne. Znalazły się wśród nich zestawy kredek i markerów, długopisy, ołówki, piórniki  z wyposażeniem a także teczki tekturowe z rączką, bloki  oraz plecaki szkolne wypełnione przyborami do nauki  i zeszytami. Każdy dar to znak wrażliwości  i otwartości serca na potrzeby innych. Cieszy fakt, że w tej akcji dzieci wspierały inne dzieci - uczniowie swych rówieśników - mieszkających w Afryce.  Dzięki tym darom dzieci z Polski przyczyniły się do realizacji marzeń i radości z kształcenia się dla wielu dzieci mieszkających w Afryce.
Dziękujemy społeczności szkolnej, że akcja została przeprowadzona i mogła pozostawić swój ślad w naszych sercach. Dziękujemy Pani Dyrektor za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki, wychowawcom za wsparcie a innym pracownikom szkoły za współpracę. Dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy przez spontaniczny odruch serca przyczynili się do tego dzieła.

Uczniowie z klasy VIh zaangażowali się w przeliczenie darów i spakowanie ich  do kartonów.  Zebraliśmy 12 paczek. Dary zostały przekazane do parafii Najświętszego Serca Jezusowego, skąd będą odebrane  i zawiezione do oddziału Caritas naszej diecezji, który zainicjował tę akcję. Niech przyniosą radość obdarowanym , jak też i ofiarodawcom za dzielenie się dobrem chętnie  i z miłością.

Katecheci

1192592
W zeszłym tygodniu
W zeszłym miesiącu
1192592

Your IP: 18.205.176.85
2019-11-18 02:17

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.