Pierwszego września obchodziliśmy osiemdziesiątą pierwszą rocznicę wybuchu  drugiej wojny światowej. W miejskich obchodach tego ważnego dla nas Polaków wydarzenia naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klady 8e w składzie: Maja Białczak, Maciej Chmiela, Małgorzata Korpal, Barbara Ogrodowczyk, Maciej Wojtal, Maja Zamysłowska, Łukasz Żakowicz.
Obchody osiemdziesiątej pierwszej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Sieradzu-Męce. Po zakończeniu Eucharystii Pan Prezydent Sieradza Paweł Osiewała wygłosił krótkie przemówienie, w którym przypomniał jak ważna jest pamięć historyczna o tych, którzy wykazali się męstwem w walce o wolność naszej Ojczyzny. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na pobliski cmentarz parafialny, gdzie w zbiorowej mogile spoczywa stu sześćdziesięciu żołnierzy poległych w czasie kampanii wrześniowej z 1939r. Na zakończenie uroczystości przedstawiciele władz miasta, powiatu, służb mundurowych, harcerzy oraz uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty na mogile poległych żołnierzy.