Cały tydzień trwały w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języków!

Mimo, że to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, przypada na 26 września, postanowiliśmy poświęcić trochę więcej czasu na propagowanie zalet różnorodności językowej oraz zachęcanie uczniów do nauki języków obcych. A jak świętowaliśmy w tym roku? Na zajęciach językowych uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat języków i krajów europejskich. Brali udział w różnych quizach, grach i zabawach językowych. Mięli również okazję wykazać się umiejętnościami detektywistycznymi, językowymi i wiedzą podczas gier terenowych. Poćwiczyli swoje "języki" i na pewno trochę się pośmiali próbując nauczyć się tak zwanych łamańców językowych. Uczniowie słuchali nagrań, oglądali filmy, a nawet uczyli się śpiewać w różnych językach. Mamy nadzieję, że wspólnie dobrze się bawiliście, a przy okazji poszerzyliście swoją wiedzę na temat języków używanych w Europie i zachęciliśmy was do nauki choćby jednego z nich!