W dniu 4.10. 2021 roku odbyła się wycieczka integracyjna klasy 8c w związku z Dniem Chłopca. Dziewczyny zaproponowały, żeby spotkanie odbyło się w Sieradzkim Parku Etnograficznym. Około godziny 11.00 w piątek dotarliśmy na miejsce. Przygotowano dla nas ognisko. Rodzice zabezpieczyli posiłek w postaci kiełbasek i napojów. Dużo frajdy sprawiło nam pieczenie kiełbasek nad ogniskiem przy słonecznej pogodzie. Chłopcy otrzymali wcześniej w szkole prezenty - zdjęcia z poprzednich lat szkolnych, oprawione w ramki.
Sieradzki Park Etnograficzny położony jest przy ul. Grodzkiej 1, między Żegliną a Zalewem Paradzianka, w pobliżu “Wzgórza Zamkowego”. W skansenie znajduje się wiele interesujących obiektów np.piec do wypiekania chleba. Skansen w Sieradzu nie jest duży, to ledwie kilka chałup, dwie zagrody, wiata ze sprzętem rolniczym. Zabytki też nie są jakoś wyjątkowo stare, bo pochodzą z XIX i XX wieku. Zagrody pochodzą z różnych miejscowości, z zachowaniem układu typowego dla wsi sieradzkiej.
Podczas pobytu humory wszystkim dopisywały, znalazł się również czas na naukę "belgijki". Około 13.30 wróciliśmy do szkoły.