foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

Uczniowie klasy Id świętowali Dzień Chłopca w nietypowy sposób: wzięli udział w ciekawych warsztatach makaronowych w restauracji Incognito. 

Zajęcia rozpoczęły się od obowiązkowego umycia rąk oraz założenia kolorowych fartuszków i fikuśnych czepków. Kiedy wszyscy siedzieli już przy stole, na sali zjawił się młody kucharz, który w kilku słowach opowiedział historię pojawienia się makaronu na świecie. Następnie zaprezentował różne rodzaje makaronów, wśród których znalazły się te z dodatkiem szpinaku (zielone), canelloni (bardzo grube rurki), tagliatelle (długie wąskie wstążki), lazania  (rodzaj makaronu w postaci dużych, prostokątnych płatów) oraz czarny makaron, barwiony specjalnym atramentem z kałamarnic.

Po części teoretycznej przeszliśmy do praktyki. Kucharz, z pomocą wybranych uczniów, zaprezentował sposób wykonania ciasta na makaron. Najważniejsza część warsztatów to, oczywiście, samodzielne rozwałkowanie i pokrojenie ciasta. Każdy mógł wykroić i stworzyć taki kształt makaronu, jaki podpowiedziała mu wyobraźnia.
Zajęcia zakończyły się degustacją wyśmienitych dań z makaronem.

Warsztaty kulinarne okazały się wspaniałą, niezapomnianą zabawą połączoną z praktyczną nauką robienia makaronu. Ta umiejętność z pewnością przyda się niejednemu uczniowi.

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.