Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, również nauczyciele oraz rodzice naszych uczniów mieli możliwość wzięcia udziału w autorskim spotkaniu prowadzonym przez Panią Annę Marię Wesołowską.  Celem spotkania było między innymi  - upowszechnienie wiedzy na temat nowych zagrożeń oraz form przemocy wobec nieletnich, jak i wskazanie możliwości ich eliminowania poprzez wczesną profilaktykę oraz współpracę rodziców z placówkami oświatowymi.

Ponadto, omówione zostały zasady odpowiedzialności dzieci i młodzieży, relacje rodzice – szkoła w przypadku problemów oraz rola mediacji w placówkach edukacyjnych.

Najważniejszą jednak okazała się ta część spotkania, która miała za zadanie uwrażliwienie dorosłych na umiejętność słuchania i rozmawiania z młodym człowiekiem, stawiania granic, wdrażania go do odpowiedzialności. Wykład poparty był doświadczeniem z sali sądowej. Spotkał się ogromnym zainteresowaniem oraz uznaniem ze strony uczestników.