foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nasz Facebook

 

W naszej szkole realizujemy projekt „STOP DLA HEJTU”, który powstał w ramach „ RZĄDOWEGO PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ”. Program ma na celu realizację działań edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej w obszarze problematyki cyberprzemocy, hejtu, mowy nienawiści i zachowań patologicznych. Październik upłynął uczniom klas 6 naszej szkoły między innymi pod znakiem realizacji działań profilaktycznych przewidzianych w ramach tego projektu. Poniżej obszerna relacja z działań przeprowadzonych w naszej szkole.

10 października uczniowie klas VI wzięli udział w spotkaniu o charakterze edukacyjno- profilaktycznym, które poprowadzili przedstawiciele Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii KPP w Sieradzu, którzy omówili w przystępny dla dzieci sposób rodzaje zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu przez młodych ludzi.  W trakcie spotkania poruszone zostały kwestie zasad bezpiecznego korzystania z sieci, przestępstw popełnianych w sieci przez osoby nieletnie oraz na szkodę małoletnich, konsekwencji prawnych oraz skutków społecznych związanych z popełnianiem przez nieletnich czynów karalnych, możliwości udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym zjawiskiem cyberprzemocy oraz świadkom tego rodzaju przestępstw.
Na koniec spotkania uczniowie uczestniczący w warsztatach otrzymali od policjantek upominki.

Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.