Serdeczne gratulacje dla tegorocznych laureatek XIII Wojewódzkiego Konkursu Filozofii Klasycznej „W poszukiwaniu prawdy o człowieku”, którymi zostały:

Klaudia Kulawiak – uczennica klasy 3 b
Oliwia Machlańska – uczennica klasy 3 e
Weronika Wojnowicz – uczennica klasy 3 e
Anna Fraszczyńska – uczennica klasy 3 e
Maja Owczarek – uczennica klasy 3 e

Dla Ani i Mai to już drugi sukces w tym konkursie. W ubiegłym roku również zostały jego laureatkami.

Gimnazjalistki wraz z opiekunką wzięły udział w uroczystym podsumowaniu zmagań konkursowych, które odbyło się w Domu Literatury w Łodzi w dn. 7 czerwca 2019 r. Uroczystość rozpoczął wykład prof. Krystyny Pietrych o literaturze, a następnie wręczano dyplomy i nagrody książkowe uczestnikom konkursu filozoficznego oraz Olimpiady Polonistycznej dla liceów.

Nasze dziewczęta znalazły się w gronie 7 laureatów tegorocznej edycji konkursu. Za nimi 3 etapy zmagań konkursowych:

etap szkolny – polegający na napisaniu eseju filozoficznego,

etap rejonowy w Łodzi – rozwiązywanie testu dotyczącego filozofii klasycznej,

etap wojewódzki w Łodzi – indywidualne odpowiedzi ustne na pytania komisji składającej się z profesorów filozofii UŁ.

• Organizatorami konkursu są: Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Polskie Towarzystwo Filozoficzne oraz Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Za tytuł laureata dziewczęta otrzymają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkoły średniej. Życzymy laureatkom wielu sukcesów i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie szkoły.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu Rights Reserved.